Site Loader

Po co w ogóle smoczek?

Smoczki daje się dzieciom po to, aby pomóc im w zaspokojeniu ich silnego odruchu ssania. Są takie dzieci, u których potrzeba ta jest niezmiernie silna i nie da jej się zaspokoić tylko i wyłącznie piersią matki. Smoczek także pomaga w opanowaniu emocji, w zasypianiu, wyciszeniu oraz także w opanowaniu frustracji. Nie ma jak ramiona mamy czy też taty, ale rodzice również bywają zajęcie innego rodzaju obowiązkami.

Bardzo ciekawe jest to, że smoczej jest zalecany często wcześniakom oraz także dzieciom z problemami różnego rodzaju. Na pewno ułatwia on przetrwanie medycznych procedur. Do tego pomoże odciąć się od bodźców zewnętrznego świata. Pozwoli także na ćwiczenie umiejętności oraz mięśni, które potrzebne będą w momencie, gdy nasze dziecko zacznie pierś ssać.

Oczywiście musimy zaznaczyć, że smoczek może się także powodem problemów. Może na przykład spowodować problemy ze zdrowiem zębów, wymową czy też najczęściej ze zgryzem. Tak naprawdę to nie sam smoczek jest źródłem kłopotów, a tak naprawdę sposób, w który jest on używany. Rodzice popełniają błędy w tym, że za często jest on podawany dziecku, nie jest wymieniany, jest źle dobrany pod względem rozmiary czy też jest maczany w różnych słodkich napojach. Jeśli unikniemy tych błędów, to smoczek naszym dzieciom nie wyrządzi absolutnie żadnej krzywdy.

Szeroka oferta rynkowa

Wybór uspokajającego smoczka dla dziecka wcale nie jest taki prosty. Rynek nam oferuje bardzo dużo opcji a smoczki się różnią samym rozmiarem (https://www.bee.pl/11391-smoczki-uspokajajace). Musimy koniecznie wybrać taki, który jest zgodny z wiekiem naszego dziecka. Oczywiście smoczków nie kupujemy na wyrost czy też nie używamy zbyt małych.

Na półkach sklepowych znajdziemy smoczki w przeróżne kolory oraz wzory. Różnią się kształtem samej tarczy. Ważne jest to, aby tarcza nie uciskała noska dziecka. Obojętnie czy będzie ona eliptyczna, okrągła czy też w kształcie kwiatka bądź motylka. Jedne smoczki posiadają uchwyt, a inne nie mają go w ogóle. Część smoczków jest wyposażona w specjalne pudełeczko a część będzie posiadała bardzo sprytne wieczko, które się zatrzaśnie, gdy smoczek spadnie. Tym samym zapobiegamy jego zabrudzeniu. Różnice także są zauważalne w ilości oraz w rozmiarach otworów wentylacyjnych w samej tarczy. Na pewno muszą być. Im jest ich więcej i są większe, tym lepiej. Znajdziemy także smoczki otoczone sensorycznymi perłami. Mają one imitować sutkową brodawkę matki. Jednak największe różnice dotyczą samej gumki. Wybór należy oczywiście do nas.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Post Author: Ada