Site Loader

Smoczki kauczukowe oraz lateksowe

Smoczki, które są dostępne w aptekach, drogeriach oraz wielkopowierzchniowych galeriach zajmują naprawdę sporą część asortymentu. Jako rodzice powinniśmy wiedzieć o tym, że dobry smoczek powinien być wykonany z materiałów w pełni bezpiecznych.

Największą popularnością cieszą smoczki kauczukowe bądź lateksowe. Są wybierane przez rodziców z uwagi na kilka powodów. Lateks jest niezmiernie miękkim oraz także plastycznym surowcem. Właśnie z tego powodu lateksowe smoczki dopasowują się doskonale do buzi naszego dziecka. Dzięki te, że smoczki te są miękkie oraz wręcz idealne odwzorowują pierś kobiecą. BEE Smoczki kauczukowe są wykonane z czystego oraz ekologicznego naturalnego kauczuku. Jest on pozyskiwany z kauczukowego drzewa. Sprawdza się wręcz idealnie jako pierwszy smoczek dla dziecka. Właśnie z uwagi na swoją elastyczność oraz delikatność. Miękkość naturalna kauczuku pozwala na dopasowanie się idealne do ruchów dziecka. Jednocześnie nie pozostawia żadnych odgnieceń oraz także śladów na jakże delikatnej buzi niemowlaka.

Smoczki lateksowe odlewane są w całości. Można dzięki temu utrzymać je w nienagannej czystości. Pomimo, że kauczuk naturalny jest bardzo elastyczny, miękki oraz trwały, nie zawsze się sprawdzi dla starszych dzieci, gdyż istnieje spore ryzyko, że starsze dziecko odgryzie kawałek smoczka i się zakrztusi nim. Kauczukowe smoczki dosyć ławo ulegają licznym odkształceniom. Może to wpłynąć niekorzystnie na kształtowanie się zgryzu naszego dziecka. Aby uniknąć tego musimy pamiętać o tym, aby wybierać smoczki, które są stricte dopasowane do wieku dziecka.

Smoczki silikonowe

Kolejny rodzaj smoczków to smoczki silikonowe. Są one bezbarwne oraz przezroczyste. Na pewno są nieco twardsze. Są także odporne bardziej na deformacje, a dzięki temu także znacznie trwalsze. Przeciwnie do smoczków kauczukowych, smoczki silikonowe nie zmieniają konsystencji ani też barwy pod wpływem wrzątku. Ich zapach jest naturalny całkowicie. Osoby, które są przeciwne smoczkom silikonowym uważają, że odwzorowują one wystarczająco kształt, jak i także konsystencję piersi, ponieważ są za twarde.

W momencie poszukiwania smoczka idealnego powinniśmy pokusić się o konsultację z lekarzem pediatrą. Na pewno odpowie nam na różne pytania, które nas nurtują oraz przekaże inną wiedzę, która na pewno nam się przyda. W innym razie możemy popełnić błąd, który będzie nas sporo kosztował. Nikt nie chce przecież naszego dziecka traktować jak królika doświadczalnego, prawda?

Jedzenie zdjęcie freepik - pl.freepik.com

Post Author: Ada